LINKI DO STRON POWIĄZANYCH TEMATYCZNIE  
     
  W Internecie jest zaledwie kilka stron WWW poświęconych rodzajowi Gymnocalycium. Poniżej linki do nich oraz do innych, gdzie również można znaleźć różne informacje, ale raczej przeważają zdjęcia.Prawdopodobnie największy portal dotyczący kaktusów i sukulentów na świecie. Od niedawna polska wersja strony głównej, dalej tylko angielski. Podział na grupy tematyczne i problemowe, liczne linki do organizacji i firm handlowych, katalog towarzystw narodowych.
http://www.cactus-mall.com/

Chyba najlepsza strona dotycząca rodzaju w wykonaniu Volkera Schaedlich. Na szczęście jest wersja angielska. Klasyczny przegląd łącznie z historią i występowaniem. W kilku miejscach opierałem się na informacjach tam zawartych. Nie ma szczegółowego opisu gatunków, ale w galerii zdjęć dużo ciekawych roślin. Strona uaktualniana rzadko, łównie nowe zdjęcia raz na miesiąc.
http://www.gymnos.de/

Również bardzo dobra strona Urliha Creutzburg, ale o nieco innym charakterze. Szczegółowo omówiona klasyfikacja w oparciu o budowę nasion, taksonomia, szata graficzna i zdjęcia raczej skromne.
http://uc.privat.t-online.de/

Sympatyczna strona kolegi Takashi Shimada z Japonii. Niestety ograniczona niemal wyłącznie do galerii zdjęć oraz linków do stron i źródeł taksonomicznych.
http://www.hi-ho.ne.jp/staka/Gymnocalicium.htm

Gert Neuhuber: nowa strona znanego hodowcy z Austrii i jednoczesnie strona czasopisma Gymnocalycium. Szkoda że w jezyku niemieckim, ale może kiedyś bedzie wersja angielska
http://www.gymnocalycium.infoLINKI DO INNYCH STRON


Dla porządku strona Polskiego Towarzystwa Miłośników Kaktusów i poniżej oddziału Warszawskiego
http://www.republika.pl/kaktusklub/
http://www.ptmk.warszawa.pl/

Willy Smith stworzył całkiem dobrą stronę poświęconą również rodzajowi choć tylko w obrębie galerii zdjęć. Prawie wszystkie wykonane w naturze z mapkami lokalizacyjnymi średniej jakości. Dodatkowo link do strony organizującej wyjazdy śladami Gymnocalycium.
http://www.cactusargentina.com/FORUM WWW.GYMNOCALYCIUM.ORG


Forum na dzień dzisiejszy nie jest aktywne.
http://www.forum.gymnocalycium.org/